Преземи Phase Podcast #037 - FABIO VINUESA (Vinyl Set) (PHASE.CTV)

Преземи музички нумери на MP3 од SoundCloud.

Преземи Phase Podcast #037 - FABIO VINUESA (Vinyl Set)
PHASE.CTV

Phase Podcast #037 - FABIO VINUESA (Vinyl Set)

58:49
28 May 2022

Fabio Vinuesa, electro living legend and wax magician. Take a ride through the intergalactic freeway with him driving and you'll end up where nobody could bring you back... Good luck and enjoy the ride! IMPORTANTE LEER Hemos decidido subir esta serie de podcast con el objetivo de recrear las sensaciones de un club allá donde quieras. Por eso mismo, recomendamos realizar la escucha en un lugar espacioso y que invite al baile. También recomendamos escucharlo con auriculares o un equipo de sonido que te ayude en esta experiencia inmersiva. IMPORTAN TO READ We have decided to upload this podcast series with the aim of recreating the sensations of a club wherever you want. For this reason, we recommend listening in a spacious place that invites you to dance. We also recommend listening to it with headphones or a proper sound system to help you in this immersive experience.

By using, you agree with Revue’s Terms of Service and Privacy Policy.

Најчесто поставувани прашања

Нашиот тим се обиде да го направи SoundCloud Downloader како едноставен и корисник-пријателски што е можно повеќе. Но, за некои прашања ќе одговориме овде

 • Кои се ограничувањата на брзината на преземање на датотеки?

  Можете да преземете песни и музика од SoundCloud без никакви ограничувања на брзината

 • По преземањето од SoundCloud, каде е зачуваната MP3 песна?

  Папката за преземање може да биде различна на различни уреди. Погледнете ја папката за преземања на вашиот паметен телефон, таблет и компјутер. И проверете го делот за историја на преземање на вашиот прелистувач

 • Во кој формат можам да преземам песна од SoundCloud?

  Секоја песна или музичка песна може да се симне од SoundCloud во MP3 формат во различен квалитет. Од 128 kbps до 320 kbps. Ќе ги видите достапните формати по вметнување на врската во полето за внесување и кликнување на копчето за преземање.

 • Дали треба да инсталирам било какви програми или апликации за преземање?

  Не, не треба да инсталирате софтвер за трети страни, апликации, програми или екстензии на Вашиот уред

 • На кој паметен телефон можам да преземам музички нумери од SoundCloud?

  Можете да преземете MP3 датотеки од SoundCloud на било кој уред. Преземање работи на сите уреди. На пример, на компјутери (PC, Mac), паметни телефони и таблети (Android, Apple iPhone).

 • Може ли да преземам песна ако авторот го забрани?

  Не, таквите песни не можат да се преземат од SoundCloud.

 • Може ли да преземам песна или музика од SoundCloud со висок квалитет?

  Сето тоа зависи од оригиналната музичка песна што беше поставена на SoundCloud. Нашата онлајн услуга ќе ви овозможи да преземете во најдобар достапен формат.

Преземи песни и музика од SoundCloud

Нашата онлајн услуга ви овозможува да ги конвертирате SoundCloud Tracks во MP3 формат и да ги преземете на вашиот компјутер или паметен телефон

Copyright © thehumanitybureau.com 2019-2022, , . All rights reserved. DISCLAIMER: thehumanitybureau.com is not affiliated with Soundcloud in any way.

Other languages ·  af ·  am ·  ar ·  az ·  be ·  bg ·  bn ·  bs ·  ca ·  co ·  cs ·  cy ·  da ·  de ·  el ·  en ·  eo ·  es ·  et ·  eu ·  fa ·  fi ·  fr ·  fy ·  ga ·  gd ·  gl ·  gu ·  ha ·  he ·  hi ·  hr ·  ht ·  hu ·  hy ·  id ·  ig ·  is ·  it ·  ja ·  jw ·  ka ·  kk ·  km ·  kn ·  ko ·  ku ·  ky ·  la ·  lb ·  lo ·  lt ·  lv ·  mg ·  mi ·  mk ·  ml ·  mn ·  mr ·  ms ·  mt ·  my ·  ne ·  nl ·  no ·  ny ·  pa ·  pl ·  ps ·  pt ·  ro ·  ru ·  sd ·  si ·  sk ·  sl ·  sm ·  sn ·  so ·  sq ·  sr ·  st ·  su ·  sv ·  sw ·  ta ·  te ·  tg ·  th ·  tl ·  tr ·  uk ·  ur ·  uz ·  vi ·  xh ·  yi ·  yo ·  zh ·  zu