Преземи музички нумери на MP3 од SoundCloud.

Копирајте ја врската со SoundCloud Track во вашиот прелистувач и ставете ја во полето подолу

By using, you agree with Revue’s Terms of Service and Privacy Policy.

Како да ја преземете музиката од SoundCloud

За да ја преземете музиката и песните во MP3 од SoundCloud до вашиот телефон или компјутер со добар квалитет, треба да направите само неколку едноставни чекори

1

Копирајте врска со музичката песна

Прво, ископирајте ја врската до песната од вашиот прелистувач на вашиот SoundCloud

2

Вметнете ја врската со патеката во подигнувачот

Во специјалното поле на врвот, ставете ја копираната врска со песната или музичката песна. И кликнете Преземи.

3

Изберете го саканиот квалитет на MP3-патеката

Доколку е достапно, можете да го одберете квалитетот на вашата SoundCloud MP3 песна што ви одговара

4

Подигни ја музиката на MP3

Преземете ја вашата MP3 датотека на уред по ваш избор

Преземи песни и музика од SoundCloud

Нашата онлајн услуга ви овозможува да ги конвертирате SoundCloud Tracks во MP3 формат и да ги преземете на вашиот компјутер или паметен телефон

Неограничено преземање

Преземете MP3 песни и песни бесплатно и без ограничување на брзината со добар квалитет преку SoundCloud

Лесно и едноставно

Вие не треба да инсталирате апликации или софтвер на вашите уреди за да ја преземете музиката од SoundCloud.

Downloader работи на сите уреди

Можете да преземете музика и песни од SoundCloud на било кој компјутер, мобилен уред или iPhone или Android телефон

Анонимно и сигурно

Преземете ги сите јавни песни без регистрација на SoundCloud со следење на линк до песната

Бесплатно засекогаш и нема реклами

Преземањето песни од SoundCloud е бесплатна и секогаш ќе биде

Повеќе различни MP3 формати на квалитет

Можете да ги конвертирате патеките од SoundCloud до различни формати за квалитет (128 Kbps, 320 Kbps) ако е достапно

Најчесто поставувани прашања

Нашиот тим се обиде да го направи SoundCloud Downloader како едноставен и корисник-пријателски што е можно повеќе. Но, за некои прашања ќе одговориме овде

Во кој формат можам да преземам песна од SoundCloud?

Секоја песна или музичка песна може да се симне од SoundCloud во MP3 формат во различен квалитет. Од 128 kbps до 320 kbps. Ќе ги видите достапните формати по вметнување на врската во полето за внесување и кликнување на копчето за преземање.

Може ли да преземам песна или музика од SoundCloud со висок квалитет?

Сето тоа зависи од оригиналната музичка песна што беше поставена на SoundCloud. Нашата онлајн услуга ќе ви овозможи да преземете во најдобар достапен формат.

Дали треба да инсталирам било какви програми или апликации за преземање?

Не, не треба да инсталирате софтвер за трети страни, апликации, програми или екстензии на Вашиот уред

По преземањето од SoundCloud, каде е зачуваната MP3 песна?

Папката за преземање може да биде различна на различни уреди. Погледнете ја папката за преземања на вашиот паметен телефон, таблет и компјутер. И проверете го делот за историја на преземање на вашиот прелистувач

Кои се ограничувањата на брзината на преземање на датотеки?

Можете да преземете песни и музика од SoundCloud без никакви ограничувања на брзината

На кој паметен телефон можам да преземам музички нумери од SoundCloud?

Можете да преземете MP3 датотеки од SoundCloud на било кој уред. Преземање работи на сите уреди. На пример, на компјутери (PC, Mac), паметни телефони и таблети (Android, Apple iPhone).

Може ли да преземам песна ако авторот го забрани?

Не, таквите песни не можат да се преземат од SoundCloud.

Повратни информации од нашите корисници

Ако сакате да оставите повратни информации за нашата онлајн услуга, контактивната пошта е на дното на страницата

Секогаш се слушав на песни, песни и музика само на интернет. Кој беше многу незгодно, сакав да ги слушам и во играчот на патот без интернет. Добро е што пребарувањето за пребарување ја покажа вашата услуга и сега можам да преземам музички нумери од SoundCloud и да ги слушам во мојата омилена апликација Android

Carl Fritsch
Tara Dooley DVM

Она што најмногу ми се допаѓа за вашиот сајт е дека нема реклами и нема потреба да инсталирате било какви програми или прелистувачки екстензии! Јас само копија на линкот до мојата омилена песна од SoundCloud, залепете го на вашиот сајт, кликнете на преземање и изберете вистински квалитет! Тоа е многу лесно, брзо и безбедно!

Opal Ratke
Alvin Herzog

Многу сум среќен што ја најдов вашата услуга! Сега можам слободно да ги преземам моите омилени песни во MP3 од SoundCloud и да ги слушам на мојот iPhone паметен телефон без интернет!

Beverly Kuhlman
Joy McLaughlin

Copyright © thehumanitybureau.com 2018-2023, Северна Македонија, . All rights reserved. DISCLAIMER: thehumanitybureau.com is not affiliated with Soundcloud in any way.

Other languagesen  ·  af ·  am ·  ar ·  az ·  be ·  bg ·  bn ·  bs ·  ca ·  co ·  cs ·  cy ·  da ·  de ·  el ·  eo ·  es ·  et ·  eu ·  fa ·  fi ·  fr ·  fy ·  ga ·  gd ·  gl ·  gu ·  ha ·  he ·  hi ·  hr ·  ht ·  hu ·  hy ·  id ·  ig ·  is ·  it ·  ja ·  jw ·  ka ·  kk ·  km ·  kn ·  ko ·  ku ·  ky ·  la ·  lb ·  lo ·  lt ·  lv ·  mg ·  mi ·  mk ·  ml ·  mn ·  mr ·  ms ·  mt ·  my ·  ne ·  nl ·  no ·  ny ·  pa ·  pl ·  ps ·  pt ·  ro ·  ru ·  sd ·  si ·  sk ·  sl ·  sm ·  sn ·  so ·  sq ·  sr ·  st ·  su ·  sv ·  sw ·  ta ·  te ·  tg ·  th ·  tl ·  tr ·  uk ·  ur ·  uz ·  vi ·  xh ·  yi ·  yo ·  zh ·  zu